Zapraszamy na nasze turnieje

Regulamin turniejów
TKS KROS Tarnowo Podgórne listopad 2023- maj 2024

 1. Pierwsza lista rankingowa (umieszczona na ścianie w recepcji) powstaje według kolejności miejsc na Mistrzostwach Klubu rozegranych w listopadzie 2023. Na tej liście bierzemy pod uwagę wiek dziecka z 2023. Na kolejnym uaktualnieniu rankingu weźmiemy pod uwagę wiek w 2024. Na listach klasyfikacyjnych wywieszonych w recepcji umieszczamy 6 najlepszych miejsc w danej kategorii wiekowej.
 2. Kolejne turnieje odbywają się w marcu, kwietniu i maju 2024 i wyniki z nich tworzą listę rankingową uaktualnianą co miesiąc.
 3. W naszych rozgrywkach dzieci uczestniczą w turniejach na takiej piłce na której trenują aktualnie w klubie. Dziecko może zagrać na innej piłce, ale będzie to mieć charakter szkoleniowy bez zdobywania punktów.
 4. Udział w turnieju o określonym rodzaju piłki będzie miał wpływ na miejsce w rankingu. Przykładowo skrzat, który zajmie ostatnie miejsce w turnieju piłki zielonej będzie wyżej sklasyfikowany niż skrzat, który zajmie 1 miejsce w turnieju piłki pomarańczowej.
 5. Punktacja w naszych turniejach zależy od ilości uczestników. W każdym przypadku do ilości uczestników doliczamy 4 punkty
  Przykład: na turniej przyszło 12 osób + 4 punkty 1 miejsce 16 punktów
  2 miejsce 13pkt
  3 miejsce 11pkt
  4 miejsce 10pkt
  5 miejsce 9pkt
  6 miejsce 8pkt
  7 miejsce 7pkt
  8 miejsce 6pkt
  9 miejsce 5pkt
  10 miejsce 4pkt
  11 miejsce 3pkt
  12 miejsce 1pkt
  Przy każdej ilości uczestników turnieju miedzy 1 a 2 miejscem są 3 punkty różnicy, między 2 a 3 miejscem 2 punkty różnicy. Od miejsca czwartego za każde kolejne miejsce uczestnik otrzymuje o 1 punkt mniej. Za ostatnie miejsce zawsze jest 1 pkt. Widać to na zamieszczonej wyżej punktacji przy udziale 12 uczestników.

Kolejny przykład kiedy jest tylko 6 uczestników + 4 punkty 1 miejsce 10 punktów
2 miejsce 7 pkt
3 miejsce 5 pkt
4 miejsce 4 pkt
5 miejsce 3pkt
6 miejsce 1pkt
Najmniejsza możliwa liczba uczestników 3 osoby + 4 punkty 1 miejsce 7 punktów
2 miejsce 4 pkt
3 miejsce 1 pkt

 1. Niezależnie od punktacji do rankingu, gdzie bierzemy pod uwagę wiek dzieci, trenerzy koordynujący turnieje prowadzą klasyfikację w prowadzonych przez siebie rozgrywkach na różnych kolorach piłek. Jeżeli np. trener prowadzi turnieje piłki pomarańczowej to może mieć klasyfikację dla tej piłki nie trzymając się kurczowo wieku uczestników.
 2. Na pozycję w rankingu ma też wpływ miejsce na liście klasyfikacyjnej PZT. Warunkiem jest znalezienie się w pierwszej 100 najwyżej sklasyfikowanych dzieci w grupie wiekowej. Przykładowo wśród Młodziczek pierwsze miejsce będzie miała Wanda Kuszak, która aktualnie jest nr 15 na liście PZT, a drugie miejsce zajmie Natalia Maćkowiak, która ma 81 miejsce.
 3. Końcowy ranking w tym sezonie szkolnym zostanie ogłoszony po rozegraniu ostatniego turnieju w maju. Niezależnie od rankingu prowadzona jest klasyfikacja we wszystkich rodzajach piłek. Podsumowanie i rozdanie nagród nastąpi na Pikniku Rodzinnym w czerwcu.
 4. Godziny rozpoczęcia podane na plakacie mogą być zmienione w zależności od ilości zapisanych uczestników. Ostateczne ustalenia będą podawane w wiadomości SMS.
 5. W sprawach nie ujętych w ramach tego Regulaminu ostateczna decyzja należy do trenera prowadzącego turniej i władz TKS KROS Tarnowo Podgórne.